Volonteri Srbije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum Volontera Srbije
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
POSETITE VOLONTERSKI ->SAJT<-

 

 tenis.....

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Lokalna Lujka
Administrator
Administrator
Lokalna Lujka


Ženski Broj poruka : 839
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 31
Lokacija : Beograd

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeSub Dec 26, 2009 11:24 pm

vesti iz sveta belog sporta
Nazad na vrh Ići dole
https://volonterisrbije.serbianforum.info
Lokalna Lujka
Administrator
Administrator
Lokalna Lujka


Ženski Broj poruka : 839
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 31
Lokacija : Beograd

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeSub Dec 26, 2009 11:31 pm

Tipsarevic: "Probacu da udjem u TOP20!"


Janko Tipsarević se vratio sa priprema u Indiji. Veoma zadovoljan urađenim, nada se skoku na ATP listi.
Janko Tipsarević je završio pripreme za novu sezonu. Na imanju svog trenera Dirka Horndorfa u Keniji je žestoko trenirao, temperature su bile oko 40 stepeni pa mu australijsko leto neće praviti problem.

„Odlično je bilo, veoma sam zadovoljan odrađenim, već za neki dan putujem u Indiju, gde ću u Čenaiju početi novu sezonu. Uspeo sam da završim godinu na respektabilnoj poziciji, ali se moje ambicije time ne iscrpljuju“, uverava Janko.

On će pokušati da napravi proboj na ATP listi.

„Stalno se vrtim između 30. i 60. mesta mislim da je vreme za nešto više. Neću ništa da obećavam, ali ću učiniti sve da se domognem top 20“, kaže Janko, koji će nakon Čenaija u Australiju, ali će igrati samo u Melburnu.

Nakon toga sledi povratak u Evropu i igranje u dvorani u Zagrebu i Roterdamu.
Nazad na vrh Ići dole
https://volonterisrbije.serbianforum.info
Issy ;)
Moderatori podforuma
Moderatori podforuma
Issy ;)


Ženski Broj poruka : 903
Datum upisa : 28.11.2009
Godina : 30
Lokacija : Neboooo...xD

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeUto Dec 29, 2009 6:33 pm

Ana: "Sramota je da nemamo uslove za trening u domovini"




Ana se slaže sa Jelenom u konstataciji da uspesi srpskih tenisera i
teniserki nisu promenili ništa kada je u pitanju infrastruktura u
Beogradu. Nema prostora za pripreme u zemlji.


tenis..... Ana43841020090628145033Ana Ivanović se
pridružila ostalim srpskim igračima u kritikama na račun
činjenice da ne mogu da se pripremaju u rodnoj
zemlji.


„Sramota je da i dalje nemamo
uslove za rad. Nemamo mogućnost da treniramo u Beogradu. Nije
tajna da želim da igram VTA turnir u Srbiji, ali moramo da budemo
stpljivi“,
kaže Ana.

Njen menadžer i dalje nije želeo da otkrije hoće li nastaviti
saradnju sa Adidasom.
Nazad na vrh Ići dole
katarina-rina
Super Volonter
Super Volonter
katarina-rina


Ženski Broj poruka : 813
Datum upisa : 03.12.2009
Lokacija : negde u svemiru..srcem u beogradu

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimePon Jan 04, 2010 2:10 pm

Ana bolja od Jelene Dokić

Susret nekada najbolje igračice sveta Ane Ivanović i Jelene Dokić, nekada najbolje rangirane srpske teniserke koja sada nastupa pod australijskom zastavam, pripao je posle tri seta Ivanovićevoj koja je u prvom kolu turnira u Brizbejnu ostvarila pobedu od 7:5, 1:6, 6:3.

Ana je kao treći nosilac na ovom nadmetanju nastupila po prvi put na profesionalnom turniru posle tromesečne pauze i, kako je sama posle trijumfa priznala, nervoza je učinila svoje na početku susreta sa nekada našom a sada australijskom teniserkom.
"Na početku sam bila nervozna, ali mi je dobra priprema omogućila rast samopouzdanja kako je susret odmicao. Bolje sam servirala i bolje sam se kretala nego u prethom meču od kog je, istina, prošlo mnogo vremena, pa moram da priznam da mi ova pobeda prilično prija", rekla je Ivanovićeva.



Ana Ivanović je pre ovog meča svoj poslednji odigrala u septembru 2009. godine u Tokiju, gde je baš kao i na US Openu pre toga eliminisana već u prvom kolu. Posle sezone u kojoj nije osvojila ni jedan trofej u novu godinu ušla je kao 21. teniserka sveta.
"U drugom setu sam pomalo izgubila intezitet svoje igre, počela sam da se povlačim i igram defanzivno, ali mi je trener Sven Greneveld ukazao na to da treba da budem agresivnija, što sam i učinila. Shvatam da ako želim da se vratim među najboljih deset na svetu moram da uložim napor u svakom meču, a ne da očekujem da će sve što želim doći na terenu samo od sebe", izjavila je Ana posle pobede nad Dokićevom.



Dokićeva nije bila previše nezadovoljna posle poraza, što nije mogla da kaže i za žreb.
"Pre 18 meseci Ana je bila pobednik Gren Slem turnira, a ja čak nisam ni igrala tenis. Zato je dobro što je posle dobre partije i tri odigrana seta sa njom izostalo moje zadovoljstvo učinjenim. Nisam baš imala sreće sa žrebom, ali to se dešava. Mečevi poput ovog me čine jačom i nadam se da ću narednih sedmica proći malo bolje prilikom žreba. Ana je, sa druge strane, delovala spremno, odlično je izvodila udarce. Pritom je jako dobro servirala, a za razliku od mnogih drugih teniserki naročito je to dobro činila prilikom drugih pokušaja, što je svakako dobar znak za nju", rekla je Jelena Dokić.



Naredna suparnica Ane Ivanović biće Švajcarkinja Timea Bašinski koja je sa 6:4, 7:6 (7:3) savladala Ruskinju Alu Kudrjavcevu.
Nazad na vrh Ići dole
Issy ;)
Moderatori podforuma
Moderatori podforuma
Issy ;)


Ženski Broj poruka : 903
Datum upisa : 28.11.2009
Godina : 30
Lokacija : Neboooo...xD

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimePon Jan 04, 2010 7:41 pm

Janko pokvario Mojin povratak


04. januar 2010. | 16:47 |


Tipsarević dobar u Čenaju, 6:3, 7:6 protiv dvostrukog osvajača turnira,
Karlosa Moje. Bivši broj 1 na terenu posle 10 meseci, Tipsarević dobio
bez problema.

tenis..... Tipsarevic-2-velika7652220091025094823Janko Tipsarević je
u drugom kolu Čenaja. Naš teniser je pokvario povratak Karlosa
Moje na teren posle desetomesečne pauze i u dva seta izborio
plasman u narednu rundu.


Srpski teniser je četvrti nosilac u Indiji, prošle godine je ovde
ispao u četvrtfinalu, sada želi da napravi više, odnosno nastavi
tamo gde je stao jesena u dvorani.

Meč je trajao oko 90 minuta, u prvom setu videli smo lak posao za
Janka protiv "zarđalog Španca", posle toga je sve rešeno u taj
brejku. U narednoj rundi igrao protiv boljeg iz duela Devarmana,
domaćeg tenisera i Nemca Šitlera.

Osim Tipsarevića, danas su se u drugo kolo plasirali Čilić,
Žiraldo i Čeh Hajek.
Nazad na vrh Ići dole
katarina-rina
Super Volonter
Super Volonter
katarina-rina


Ženski Broj poruka : 813
Datum upisa : 03.12.2009
Lokacija : negde u svemiru..srcem u beogradu

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeUto Jan 05, 2010 1:03 am

Švajcarac samouveren pred početak nove sezone

Federer: Nameravam da ostanem najbolji

Rodžer Federer je posle istorijskog finala Vimbldona prošle godine povratio prvu poziciju na ATP listi i tvrdi da namerava da na njoj ostane i tokom 2010. godine.


Fedeks je u Kataru odigrao egzibiciju protiv Nadala na letećem ćilimu, a sutra će na teren na svoj prvo takmičarski meč u novoj sezoni. Prva prepreka Švajcarcu u nameri da povrati pehar koji je podizao 2005. i 2006. godine biće Belgijanac Kristof Rohus.
"Želim da ostanem broj jedan, a razlozi su jasni. Stići do broja jedan kada si broj dva je veoma teško. Nadal je bio jako dobar na prvoj poziciji. Sada, želim da ostanem na čelu što je moguće duže. Siguran sam da mogu da osvajam turnire ako ostanem zdrav, a to znači da mogu i da ostanem broj jedan", rekao je Federer.

Verovatno najbolji teniser svih vremena je u avgustu 2008. godine na Vimbldonu izgubio tron, ali je u 2009. godini imao nekoliko epskih mečeva i uspeo da se vrati.

"Sada sam potpuno spreman. Znam da mogu da osvojim više pehara nego prošle godine, a ona je bila sjajna. Ipak, sada idem meč po meč, a trenutno sam potpuno fokusiran na prvi", rekao je Fedeks.



On je dodao i da je posle decenije provedene na vrhu mnogo lakše stizati do trofeja.

"Vratiš se korenima, kažeš sebi zašto si postao dobar igrač. Uživaš u nadmetanju, pokažeš samom sebi zašto si tu toliko dugo. Moraš da ceniš rad koji si uložio u svoju igru", rekao je Federer.


Švajcarac je objasnio i kako mu je njegova tehnika pomogla da izbegne veće povrede.

"Moja kretnja je glatka, to mi je pomoglo sa povredama. Čak i kada sam osećao nešto, uvek sam slušao svoje telo. Uvek moraš da posmatraš stvari u celini", rekao je Fedeks u izjavi koja je prilično ličila na poruku Rafaelu Nadalu.
Nazad na vrh Ići dole
katarina-rina
Super Volonter
Super Volonter
katarina-rina


Ženski Broj poruka : 813
Datum upisa : 03.12.2009
Lokacija : negde u svemiru..srcem u beogradu

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeSre Jan 06, 2010 2:29 pm

Bliži se duel Ane i Žastin Enan


Nastave li sa pobedama u Brizbejnu, na teniskom terenu bi svoje umeće uskoro mogle da odmere Ana Ivanović i Žastin Enan, koja se belom sportu vratila posle pauze od godinu i po dana.

Ivanovićeva će u četvrtfinalu turnira u Brizbejnu igrati sa 40. igračicom sveta Anastasijom Pavljučenkovom iz Rusije, koja je danas savladala
Italijanku Robertu Vinči sa 2-1 (1:6, 6:4, 6:1). Ivanovićeva, treći nosilac u Brizbejnu, juče je eliminisala 53. igračicu sveta Timeu Bačinski iz Švajcarske, takođe sa 2-1 (6:2, 2:6, 6:4).



Jedini susret sa 18-godišnjom Pavljučenkovom, koja je u prvom meču u Brizbejnu eliminisala petog nosioca Alisu Klejbanovu, Ivanovićeva je igrala prošle sezone u Indijan Velsu i pobedila sa 2-0 (6:2, 6:3).



Naredna protivnica Ivanovićeve, u slučaju pobede nad Pavljučenkovom, mogla bi da bude devetostruka Gren slem šampionka Žistin Enen, koja u Brizbejnu igra prvi turnir posle povratka iz penzije u koju je otišla u maju 2008. godine. Enenova je prekinula karijeru kada je bila na liderskoj poziciji WTA listi na kome ju je nasledila upravo Ana Ivanović.


Belgijska teniserka je u drugom kolu turnira u Australiji savladala Sesil Karatančevu naturalizovanu Kazahstanku sa 2-0 (6:4, 6:3), a u četvrtfinalu će se sastati sa sedmim nosiocem, Melindom Cink iz Mađarske. Eventualni susret u polufinalu Brizbejna bio bi peti duel Ane Ivanović i Žistin Enen, a u svim dosadašnjim pobedila je Belgijanka.


Ivanovićeva je u prvom kolu turnira u Brizbejnu savladala domaću takmičarku srpskog porekla Jelenu Dokić i ostvarila prvu pobedu još od avgusta prošle godine. Nekada najbolja teniserka sveta je u prošloj sezoni igrala vrlo loše i nazadovala do 21. pozicije na svetskoj WTA rang listi. To je Ani Ivanović bilo prvi put da je ispala iz najboljih 20 na svetu još od jula 2005. godine.


Nagradni fond turnira u Brizbejnu iznosi 220.000 dolara.
Nazad na vrh Ići dole
katarina-rina
Super Volonter
Super Volonter
katarina-rina


Ženski Broj poruka : 813
Datum upisa : 03.12.2009
Lokacija : negde u svemiru..srcem u beogradu

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimePon Jan 11, 2010 9:40 pm

Jelena izgubila na startu

Jelena Janković je porazom u prvom kolu turnira u Sidneju otvorila novu tenisku sezonu i neće više imati zvaničnih mečeva pre početka Australijan opena.

Najbolje rangirana srpska teniserka je rano jutros po našem vremenu u svom prvom meču u 2010. godini izgubila od mađarske teniserke Agneš Savaj rezultatom 7:5, 1:6, 5:7, posle više od dva i po sata igre pune dramatičnih obrta.


Turnir u Sidneju se igra za nagradni fond od 600.000 dolara. Otvoreno prvenstvo Australije počinje 18. januara.
Nazad na vrh Ići dole
suvaja
Moderatori podforuma
Moderatori podforuma
suvaja


Muški Broj poruka : 1325
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 38
Lokacija : Beograd

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeSre Jan 13, 2010 12:44 pm

ATP Sidnej: Viktor bez viktorije

Da bi ušao u Top 20, a pogotovo u Top 10, Viktoru Troickom definitivno nedostaju pobede nad vodećim igračima svetskog tenisa. I to sve češće. Markos Bagdatis trenutno ne spada u tu grupu rivala, ali joj kvalitetom sigurno pripada. Povrede su ga dugo mučile, ali kada je zdrav, onda je i opasan. Ni on ni Vića nisu briljirali danas u 2. kolu ATP Sidneja, ali je Kipranin bio za nisansu uspešniji, iako je propustio gomilu prilika. U prvom setu je nadoknadio brejk zaostatka, a u drugom jednim oduzetim servisom otišao na megdan Sepiju ili Hjuitu - 7:5, 6:3.

Viktor se odmah suočio sa problemima, 15:40 u svom prvom servis gemu, ali ih je poništio dobrom igrom i preciznim udarcima, a sebe nagradio brejkom u narednom gemu za 2:1. Do 3:1 Vića je morao da brani još dve, ovoga puta odvojene brejk mogućnosti, ali je treći "presing" na Viktorov servis gem konačno dao rezultata Bagdatisu pa se od 3:3 krenulo "Jovo nanovo".

Troicki uopšte nije dobro servirao (u celom meču 51%), a i vrapcima je poznato da je najopasniji kada ubaci iz prve. Markos je zato kažnjavao svaki drugi servis 23-godišnjeg Beograđanina, godinu mlađeg. Tek po neki as, (ukupno pet u prvom setu, šest u meču), iako su dolazili kad je trebalo, nisu mogli da ga uvedu u taj-brejk. Mada je bio blizu. Spasio je dve vezane set lopte kod 4:5, ali nije novu na 5:6, pa je Kipranin, inače 42. na ATP listi, drugi put iz devete prilike brejknuo Srbina.

I na startu drugog seta viđena je brejk mogućnost za 29. igrača sveta, ali je Troicki pokvario maksimalan učinak iz prvog seta koji je završio sa 1 od 1. Uzbuđenja su iznenađujuće nestala, sve do osmog gema kada je Bagdatis ponovo napao Viktorov servis, i ovoga puta iz prve omogućio sebi da servira za treće kolo.

Ono što treba našeg reprezentativca da zabrine su dve stvari: igra na njegov drugi servis (13/34 - 38%), i nedostatak boljih riterna i poena kada protivnik kao Bagdatis ubaci prvi (3 od 34 - 9%). Preskromno, pogotovo kada ga ne služi dovoljno prvi servis, jer ni Kipranin nije češće pogađao. Ako išta može da raduje, to je bar smirenija i preciznija igra kada se lomio meč: spasio je 7 od 10 brejk loptica, uzeo brejk iz dve mogućnosti...
Nazad na vrh Ići dole
suvaja
Moderatori podforuma
Moderatori podforuma
suvaja


Muški Broj poruka : 1325
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 38
Lokacija : Beograd

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeSre Jan 13, 2010 12:45 pm

Noletova egzibicija

Sa neobaveznom frizurom, koja je najavljivala opuštenost u igri, ali i novim stajlingom uz "Takinija", Novak Đoković nije imao previše problema sa Tomijem Hasom u svom prvom meču u 2010. Na egzibicionom turniru u Kojongu (Australija), za manje od sat vremena treći teniser sveta slavio je nad 18-tim 6:2, 6:3.

Srbin je prvi napravio brejk, poveo sa 3:1, a Nemac je imao šansu za ribrejk u narednom gemu, ali je sa tom prilikom otišla poslednja mogućnost za povratak u set. Naš as je priveo posao kraju još jednim oduzetim servisom i tako na najbolji način završio set koji je počeo šaljivim potezom kada je jureći jednu lopticu namerno preskočio reklame, a onda je uoči novog smeča Hasa sa osmehom pokazivao Nemcu gde da mu je pošalje.

I drugi deo igre Nole je počeo gafom, krijući se iza mreže pred Hasovo zakucavanje, ali je ponovo do kraja seta bio mnogo ozbiljniji, pa mu nije bilo teško za publici uskrati treći set. Do toga je došao brejkom u osmom gemu.

Na ovom egzibicionom okupljanju u Kojongu pojaviće se i dva Fernanda, Gonzales i Verdasko, Conga, Soderling, Del Potro i Ljubičić. A svi oni će se naredne nedelje mnogo ozbiljnije znojiti (ne samo zato što će se igrati na tri dobijena seta) na Australijan Openu.
Nazad na vrh Ići dole
katarina-rina
Super Volonter
Super Volonter
katarina-rina


Ženski Broj poruka : 813
Datum upisa : 03.12.2009
Lokacija : negde u svemiru..srcem u beogradu

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeSre Jan 13, 2010 11:07 pm

Troicki poražen u drugom kolu Sidneja

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u drugom kolu ATP turnira u Sidneju od kiparskog tenisera Markosa Bagdatisa sa 7:5, 6:3.

U meču koji je trajao sat i 36 minuta Bagdatis je osvojio 75, a Troicki 58 poena. Kipranin je imao odličan procenat osvojenih poena posle prvog servisa - 91 odsto, a tri puta je, iz 10 pokušaja, oduzeo servis šestom nosiocu. Troicki, 29. igrač sveta, napravio je jedan brejk.


"Ovo je velika pobeda, dobro sam servirao i veoma sam srećan. Sada sam više koncentrisan na igru, pozitivniji sam i dobro se osećam na terenu. Sve se poklopilo", rekao je Bagdatis posle meča.


Bagdatis će u četvrtfinalu igrati protiv Australijanca Lejtona Hjuita, koji je u drugom kolu bio ubedljiv protiv Italijana Andreasa Sepija sa 6:0, 6:2.
Nazad na vrh Ići dole
suvaja
Moderatori podforuma
Moderatori podforuma
suvaja


Muški Broj poruka : 1325
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 38
Lokacija : Beograd

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeČet Jan 14, 2010 11:51 am

Zimonjićeva 400. pobeda, polufinale

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u polufinale turnira u Sidneju.

Prvi nosioci na turniru su u četvrtak ujutro pobedili Nemca Kristofera Kasa i Belgijanca Dika Normana rezultatom 6:2, 4:6, 10:5, posle nešto više od sata igre. Bila je to Zimonjićeva 400. pobeda u dublu u karijeri.

Nenad Zimonjić je postao deveti aktivni dubl-igrač sa 400 pobeda u karijeri, pre njega to su ostvarili Nestor, Mark Nouls, Majk Brajan, Bob Brajan, Maheš Bupati, Martin Dam, Leander Paes i Maks Mirnji.

Na večitoj listi najbolji je Tod Vudbridž sa 782 pobede, drugi na listi najuspešnijih svih vremena je Danijel Nestor koji ima skor 725-281.

Prvi nosioci u Sidneju će u polufinalu igrati sa ruskim parom Igor Andrejev, Jevgenij Koroljev. Oni su igrali sa nemačkim dublom Benjamin Beker, Skot Lipski a Nemci su predali posle vođstva Rusa 7:5, 1:0.
Nazad na vrh Ići dole
katarina-rina
Super Volonter
Super Volonter
katarina-rina


Ženski Broj poruka : 813
Datum upisa : 03.12.2009
Lokacija : negde u svemiru..srcem u beogradu

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeČet Jan 14, 2010 11:58 pm

Španac savladao najboljeg srpskog tenisera sa 6:1, 6:2

Đoković ubedljivo izgubio od Verdaska u polufinalu Kujonga

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale egzibicionog turnira Kujong, u Melburnu.

Najboljeg srpskog tenisera je u polufinalu rano jutros lako pobedio Španac Fernando Verdasko sa 2:0 u setovima (6:1, 6:2).

Ovo je Đokoviću bio prvi turnir ove sezone, uoči Australijan opena, prvog grend slema u godini, koji počinje iduće nedelje.
Nazad na vrh Ići dole
suvaja
Moderatori podforuma
Moderatori podforuma
suvaja


Muški Broj poruka : 1325
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 38
Lokacija : Beograd

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimePet Jan 15, 2010 8:33 pm

AO: Dobar žreb na startu za Srbe

U petak je obavljen žreb za prvi gren slem sezone Australian Open.Na startu turnira srpski predstavnici neće imati težak posao. Najveća nada u singlu, Novak Đoković, sastaće se na startu turnira sa Danielom Himeno Traverom. Janko Tipsarević igra sa Rajanom Herisonom iz SAD. Viktor Troicki,koji je postavljen za 29. nosioca ima možda i ajteži posao u prvoj rundi, sastaće se sa iskusni Ekvadorcem Nikolasom Lapentijem.

Kod devojaka, Ana Ivanović igra sa kvalifikantkinjom. Težak meč (ukoliko prođe prvu rundu) Anu čeka u drugom kolu, jer će njena protivnica biti Argentinka Žizela Dulko.U Aninoj polovini žreba nalaze se Serena Vilijams, Vera Zvonarjeva, Viktoria Azaraneka,Elena Vesnina...
ne treba zaboraviti da se u kvalifikacijama nalazi i jedna potencijalna "mina". Belgijanka Janina Vikmajer najverovatnije ulazi kroz kvalifikacije u glavni žreb.

Ukoliko Ana za protivnicu dobije Belgijanku koja je prošle godine stigla do prve titule u karijeri, ali i optužbe za doping, onda srpsku teniserku očekuje izuzetno težak posao na startu...

Jelena Janković (postavljena za osmu nositeljku) na startu turnira ima duel sa Rumunkom Monikom Nikulesku, trenutno 102.teniserkom sveta. Za očekivati je da će Jelena lako proći prvu prepreku, problema ne bi smela da ima ni u drugoj rundi, gde će čekati bolju iz duela Austrijanke Majer i Britanke O Brajen.

Žreb za takmičenje dublova biće poznat 19. januara...

Mnogo teži rivali, medjutim, srpske tenisere čekaju u nastavku turnira. Djoković, šampion Otvorenog prvenstva Australije iz 2008. godine, u trećem kolu trebalo bi da igra sa 32. nosiocem Žeremijem Šardijem iz Francuske, a u četvrtom sa Špancem Tomijem Robredom, 16. igračem na svetu.

Protivnici u četvrtfinalu mogli bi da mu budu osmi ili 10. nosilac, Robin Soderling iz Švedske, odnosno Francuz Žo-Vilfred Conga, koga je pobedio u finalu 2008. godine. U polufinalu, ukoliko se do njega probije, Djoković, koji je prošle godine stigao do četvrtfinala, mogao bi da igra sa najboljim teniserom sveta Rodžerom Federerom iz Švajcarske ili šestim nosiocem Nikolajem Davidenkom ili finalistom iz 2005. godine i domaćim favoritom Lejtonom Hjuitom.

Raspored protivnika mogao bi da mu promeni Tipsarević, koji se nalazi u istom delu žreba. Tipsarević bi prethodno u drugom kolu morao da savlada 18. nosioca Tomija Hasa. Već u trećem bi išao na Congu, a u četvrtom kolu i na Soderlinga.

Žreb nije "pomazio" ni Troickog, koji je kao i Tipsarević, prošle godine stigao do drugog kola turnira. Ove godine Troicki bi mogao do trećeg kola, ali će ga tu sačekati velika prepreka u vidu četvrtog nosioca Huana Martina Del Potra, koga srpski teniser nije savladao u dosadašnja četiri susreta.

Jelena Janković bi prvi meč sa nekim od nosilaca mogla da igra u trećem kolu kada bi trebalo da se sastane sa 31. kosturašicom Alonom Bondarenko iz Ukrajine. U četvrtom bi mogla da igra sa 11. nosiocem Marion Bartoli iz Francuske, koja ju je prošle godine
eliminisala u istoj fazi takmičenja.

Jankovićeva bi u četvrtfinalu mogla da se sastane i sa drugim nosiocem Dinarom Safinom iz Rusije, dok bi joj protivnice u eventualnom polufinalu verovatno bile treći nosilac Svetlana Kuznjecova iz Rusije ili belgijske teniserke, povratnice Kim Klejsters i Žistin Enen.

Ana Ivanović bi u trećem kolu, u kome je prošle sezone i eliminisana, mogla da naleti na osmog nosioca Veru Zvonarjovu, takodje iz Rusije. U četvrtoj rundi i na sedmog nosioca Viktoriju Azarenku iz Belorusije, a u četvrtfinalu na liderku WTA liste Serenu Vilijams iz SAD.
Nazad na vrh Ići dole
katarina-rina
Super Volonter
Super Volonter
katarina-rina


Ženski Broj poruka : 813
Datum upisa : 03.12.2009
Lokacija : negde u svemiru..srcem u beogradu

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimePet Jan 15, 2010 11:11 pm

Prvi nosioci opravdali očekivanja
Zimonjić i Nestor u finalu turnira u Sidneju


Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u finale ATP turnira u Sidneju.

Prvi nosioci su noćas u polufinalnom meču pobedili Rusa Igora Andrejeva i Kazahstanca Jevgenija Koroljeva rezultatom 6:0, 7:6 (4).

Meč je trajo samo 71 minut.



Turnir u Sidneju ATP serije 250 se igra za nagradni fond od 375.500 dolara.
Nazad na vrh Ići dole
suvaja
Moderatori podforuma
Moderatori podforuma
suvaja


Muški Broj poruka : 1325
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 38
Lokacija : Beograd

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeSub Jan 16, 2010 2:39 pm

Zimonjić i Nestor osvojili Sidnej

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor na turniru u Sidneju osvojili su svoju prvu titulu u 2010. godini.

U finalu turnira Zimonjić i Nestor savladali su britansko-australijski dubl u sastavu Ros Hačins / Džordan Ker sa 6:3, 7:6 (7:5). Meč je trajao nepun sat i po, a slično kao i u polufinalnom meču protiv ruskog dubla Andrejev / Koroljev , Zimonjić i Nestor su drugi set dobili u taj-brejku. Za pobedu na turniru u Sidneju, Zimonjić i Nestor su zaradili 20.430 dolara i 250 ATP poena.

"Kako je turnir odmicao igrali smo sve bolje. Ovo nam je bila odlična priprema za Otvoreno prvenstvo Australije. Nadamo se da ćemo ove sezone igrati dobro i da nam se neće ponoviti razočaravajući rezultat iz prošle godine kada smo ispali već u drugom kolu", rekao je Zimonjić.

Zimonjić i Nestor su objavili da će pet procenata od zarade (20.430) dolara, dati kao pomoć nastradalima od zemljotresa na Haitiju.

"Mi i ne možemo da pojmimo koliko je razoran bio taj zemljotres i samo pokušavamo da onima koji su stradali pomognemo koliko možemo", naveo je Nestor.

Titula u Sidnej Zimonjiću i Nestoru je 17. koju su osvojili nastupajući zajedno. Prošle sezone osvojili su devet titula, uključujući i onu sa Vimbldona.

Zimonjić je ukupno sakupio 33 titule, a igrao je i još 21 finale.

Zimonjić i Nestor su trenutno drugi dubl sveta, iza Amerikanaca Boba i Majka Brajana, a osvajanjem turnira u Sidneju, srpsko-kanadadski duo će se verovatno izjednačiti po broju bodova sa vodećim dvojcem.
Nazad na vrh Ići dole
katarina-rina
Super Volonter
Super Volonter
katarina-rina


Ženski Broj poruka : 813
Datum upisa : 03.12.2009
Lokacija : negde u svemiru..srcem u beogradu

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeUto Jan 19, 2010 12:20 am

U drugom kolu Safina, Klajsters i Enan
Šok na startu - Šarapova ispala!


Premijerni meč Australijan opena doneo je odličan tenis i prvo iznenađenje. Duel dve Marije je pripao 58. teniserki sveta Kirilenko, koja je eliminsala bivšu šampionku, svoju odličnu prijateljicu i 14. nosioca Mariju Šarapovu posle tri seta i više od 200 minuta uzbudljive igre - 7:6 (4), 3:6, 6:4. Safina, Klajsters, Enan i ostale favortkinje nisu dozvolile iznenađenja.

Šarapova je takmičenje u Melburnu otvorila brejkom, koji je bio pravi nastavak njene samouverene izjave da se konačno oseća spremnom za vrhunski tenis. Međutim, svojevrsna odbrana titule iz 2008. godine i nekakav veliki povratak posle povrede i prošlogodišnje pauze sa AO su se ubrzo činili kao teška misija.


Šarapova je imala puno problema sa servisom, morala je da čupa svoje gemove i brani vezane brejk lopte, što joj je polazilo za rukom sve do osmog gema. Raspoložena Marija Kirilenko se uz nekoliko briljantnih riterna vratila u ravnotežu, a kada je povela sa 5:4 usledio je veliki test za Mašin servis i njeno samopouzdanje. Šarapova i njeno rame su izdržali tada, ali ne i u taj-brejku - 7:4 posle pet vezanih poena i zasluženih 1:0 za Kirilenko.

U drugom setu se situacija na terenu dodatno zagrejala, a publika na Rod Lejver areni je mogla da uživa u žestokom i prilično glasnom tenisu. Šarapova se odbranila na startu nastavka, a onda je kroz bezbroj izjednačenja stigla i do prednosti - 2:0. Kirilenko je odmah odgovorila, ali i dopustila novi brejk - 3:1. Ovog puta to je bilo dovoljno za Šarapovu da se potpuno vrati u meč, iako je bila na ivici u samom finišu seta. Dva fantastična servisa su joj otvorila put ka izjednačenju - 6:3 i 1:1.
Odgovor nekoliko meseci starije Ruskinje je stigao veoma brzo, a na semaforu na krovom pokrivenom centralnom terenu je pisalo 3:0. Šarapova je probala nekako da uzvrati i našla je snagu za ribrejk i 5:4. Ipak, već u sledećem gemu nije mogla da pronađe pravi servis, vezala je nekoliko grešaka, a Kirilenko je uprkos očiglednoj nervozi uspela da pusti ruku i iskoristi drugu meč loptu - 6:4!

Marija Kirilenko je upisala jednu od svojih najvećih pobeda u karijeri i u 2. kolu će potpuno zasluženo igrati protiv Ivon Musburger, koja je eliminisala Timeu Bačinski sa 6:4, 4:6, 6:2.



Belgijanka Žastin Enan nije imala puno posla na startu AO budući da je posle 73 minuta igre slavila protiv zemljakinje Kirsten Flipkens 6:4 i 6:3. Mnogo ranije, premijerni meč na Hajsens areni je završila Dinara Safina i prva obezbedila plasaman u narednu rundu. Druga teniserka sveta je rutinski savladala slovačku teniserku Magdalenu Ribarikovu sa 6:4, 6:4. Safina će igrati u 2. kolu protiv bolje iz duela Zahlavova Stricova - Regina Kulikova.



Možda i najveći favorit za osvajanje titule, bez obzira što uz njeno ime u zagradi stoji broj 15 Kim Klajsters je potvrdila svoje ambicije furioznim startom. Belgijanka je oduvala Kanađanku Valeri Tetro sa terena rezultatom 6:0, 6:4 za manje od sat vremena igre. Klajsters u drugom kolu očekuje bolja iz duela Sesil Karatančeva - Tamarin Tanasugarn.

Sigurno je startovala i Svetlana Kuznjecova (3), koja je loš početak sezone ostavila iza sebe i sa 6:1, 6:2 pobedila Anastaziju Rodionovu. U jednom od većih derbija 1. kola, Italijanka Flavija Peneta bila je bolja od Ane Čekvetadze 2:1 (6:3, 3:6, 6:2), dok je predvodnica novog talasa belgijskog tenisa Janina Vikmajer savladala Rumunku Dulgeru posle mnogo muka sa 1:6, 7:5 i 10:8.

Program na Hajsens areni zatvorila je Jelena Dementijeva (5) više nego sigurnom partijom protiv zemljakinje Vere Duševine - 6:2, 6:1.



Kraj programa je bio rezervisan za meč Alise Klejbanove i Jelene Dokić, koja očigledno nije mogla da se nosi sa emotivnim teretom koji je donela u Melburn park 6:1, 7:5 - opširnije pročitajte ovde.



Rezultati 1.kola:

Kim Klajsters (15) (Belgija) - Valeri Tetro (Kanada) 6:0, 6:4

Marija Kirilenko (Rusija) - Marija Šarapova (14) (Rusija) 7:6, 3:6, 6:4

Žastin Enan (Belgija) - Kirsten Flipkens (Belgija) 6:4, 6:3

Dinara Safina (2) (Rusija) - Magdalena Ribarikova (Slovačka) 6:4, 6:4

Janina Vikmajer (Belgija) - Aleksandra Dulgeru (Rumunija) 1:6, 7:5, 10:8

Svetlana Kuznjecova (3) (Rusija) - Anastasija Rodionova (Australija) 6:1, 6:2

Flavija Peneta (12) (Italija) - Ana Čekvetadze (Rusija) 6:3, 3:6, 6:2

Elena Baltača (V. Britanija) - Polin Parmentije (Francuska) 6:4, 3:6, 7:5

Žije Ženg (Kina) - Šuaji Peng (Kina) 0:6, 6:1, 6:2

Ivon Mojzburger (Austrija) - Timea Bačinski (Švajcarska) 6:4, 4:6, 6:2

Katerina Bondarenko (30) (Ukrajina) - Joana Raluka Olaru (Rumunija) 6:2, 7:6

Anastasija Pavljučenkova (Rusija) - Anastasija Sevastova (Litvanija) 6:2, 6:4

Marija H.M. Sančez (24) (Španija) - Evgenija Rodina (Rusija) 6:0, 6:0

Elena Dementijeva (5) (Rusija) - Vera Duševina (Rusija) 6:2, 6:1

Alisa Klejbanova (27) (Rusija) - Jelena Dokić (Australija) - 6:1 [b]
Nazad na vrh Ići dole
suvaja
Moderatori podforuma
Moderatori podforuma
suvaja


Muški Broj poruka : 1325
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 38
Lokacija : Beograd

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimePet Jan 22, 2010 12:01 am

Ana Ivanović ispala u drugom kolu

Srpska teniserka Ana Ivanović eliminisana je u drugom kolu Australijen opena, pošto je izgubila od Argentinke Žisele Dulko sa 6:7 (6-Cool, 7:5, 6:4.

U ne baš kvalitetnom meču Ivanovićeva je izgubila zbog velikog broja grešaka (75), koje su nastale kao posledica nedopustivih oscilacija u igri. Ni Argentinka nije igrala na vrhunskom nivou, ali je uspela da iskoristi nesigurnost rivalke i pobedi. U trećem setu Ivanovićeva je od 1:5 stigla do 4:5, spasila je pet meč lopti, ali šestu nije i Dulko se plasirala dalje.

Dulko u trećoj rundi igra sa pobednicom meča Vera Zvonarjeva – Iveta Benešova.

Prvi set Ivanovićeva je počela vrlo dekoncentrisano i gubila je sa 4:1, uz dva brejka zaostatka. Iako je imala realne prilike da osvoji bar dva od izgubljena četiri gema, Ana je previše grešila (15 neiznuđenih u prvih pet gemova) i zapala u veliki deficit.

Ceo set igran je po principu toplo-hladno na obe strane, a sada je red bio na srpsku teniserku, kojoj je konačno proradio forhend i pridružio se ’drop šotu’, jedinom udarcu koji je funkcionisao valjano u početnoj fazi meča.

Osvojila je Ana četiri gema u nizu, bila je i na dva poena od seta, ali je potom došla nova kriza i gubitak dva gema. Argentinka nije uspela da odservira za set i ušlo se u taj brejk. Za razliku od celog prvog seta, u ’dodatnom gemu’ Dulkova je bila ta koja je rešaval sudbinu poena – sa nekoliko grešaka dala je Ani vođstvo 4-1, ali je potom briljantnim forhendima preokrenula na 5-4.

Ipak, Ivanovićeva je preciznim riternom došla do set lopte, ali je nervoza uzela danak i napravila je duplu servis grešku. Iskupila se servis-vinerom iz drugog servisa, a zatim je Dulkova napravila dvostruku servis grešku i Ana je povela posle 55 minuta igre.

Drugi set počela je odlično Ivanovićeva i povela je 2:0. Shodno prethodnom trendu, usledila je serija gemove Dulko (4:2), pa Anino izjednačenje na 4:4. u 12. gemu Ivanovićeva nije uspela da kontroliše nerve, nije osvojila nijedan poen, što ju je koštalo drugog seta.

Treći set je bio vrlo dramatičan i uzbudljiv, ali daleko od vrhunskog tenisa, baš kao i ostatak meča. Ana je u prvom gemu spasila šest brejk lopti, ali nije iskoristila malu psihološku prednost u narednom, iako je imala dve brejk lopte.

U tom trenutku igra Ivanovićeve je potpuno potonula, naročito je problematičan bio servis, pa je Argentinka povela sa 5:1. Uplašila se i Dulko pobede, pa je Ivanovićeva pri rezultatu 5:2 spasila dve meč lopte uprkos ne baš najboljoj igri. Jedini gem na visokom nivou u trećem setu Ana je odigrala kada je smanjila na 5:4, ali je u desetom gemu ponovo nervoza učinila svoje i, uz dve duple greške, bilo je 0:40. Usledila su dva neodrbranjiva servisa i jedna sumnjiva odluka kojom je Ana spasila treću meč loptu, ali treba reći da je u 2-3 navrata i Ivanovićeva oštećena pogrešnim sudijskim odlukama.

Ipak, šestu meč loptu Dulko realizuje odvažnim riternom i dolazi do trijumfa posle 2 časa i 41 minuta igre.

Ana Ivanović po prikazanoj igri, objektivno gledano, nije ni zaslužila pobedu. Servis joj je bio vrlo loš, baš kao i rad nogu, udarci tek periodično dobri, ali i tada bez prave taktike. Timu 20. teniserke sveta predstoji ozbiljna analiza i pokušaj nalaženja puta iz krize, Ivanovićeva mora da nađe način da se iščupa iz psihološke i igračke krize ako želi nazad u vrh.
Nazad na vrh Ići dole
suvaja
Moderatori podforuma
Moderatori podforuma
suvaja


Muški Broj poruka : 1325
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 38
Lokacija : Beograd

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimePet Jan 22, 2010 12:07 am

Kraj za Janka Tipsarevića

Janko Tipsarević oprostio se od učešća na Otvorenom prvenstvu Austrliaje u tenisu porazom od Tomija Hasa iz Nemačke.

Posle tri časa i 20 minuta igre naš teniser izgubio je 3:2 (4:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3) iako je Has napravio čak 71 neiznuđenu grešku.

Meč je trajao tri sata i 20 minuta, a obojica tenisera su napravila po šest brejkova, Tipsarević iz 17, a Has iz osam pokušaja.

Tipsarević je imao mnogo manje grešaka (41 naspram Hasovih 78), ali i direktnih poena (39 naspram 60).

Pobednik je odlučen u petom setu u kojem je Tipsarević dva puta uspevao da nadoknadi brejk zaostatka, ali je tri puta izgubio gem na svoj servis.

Imao je Tipsarević šansu da i treći put stigne prednost 31-godišnjeg Nemca, ali u devetom gemu nije iskoristio dve brejk prilike.

Prethodno je gubio i sa 15:40, ali je Has do pobede stigao iskoristivši tek petu meč loptu koja mu je donela duel sa pobednikom susreta 10. nosioca Žo-Vilfreda Conge i 79. tenisera sveta Tejlora Denta iz SAD.

Tipsarević je, međutim, verovatno najveću priliku za pobedu ispustio u periodu izmedju drugog i trećeg seta. Vodio je tada sa 4:2 u drugom delu igre, a potom Hasu prepustio narednih sedam gemova, pa je Nemac izjednačio na 1:1 i stekao ključnu prednost od 3:0 za osvajanje trećeg seta.

Srpski teniser je tako učešće na turniru u Melburnu i drugu godinu uzastopce završio u drugom kolu. Najbolji rezultat na grend slem turnirima zabeležio je na Vimbldonu gde je dvaput igrao u četvrtoj rundi takmičenja.
Nazad na vrh Ići dole
suvaja
Moderatori podforuma
Moderatori podforuma
suvaja


Muški Broj poruka : 1325
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 38
Lokacija : Beograd

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimePet Jan 22, 2010 12:12 am

Đoković pobedio, na redu Istomin

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio je Marka Kjudinelija iz Švajcarske sa 3:6, 6:1, 6:1, 6:3 za skoro tri sata igre u drugom kolu Australijan opena.

Novak je bio daleko od svog maksimuma, mučio se u prvom i početkom drugog seta, ali je posle preuzeo kontrolu i bez većih problema se plasirao dalje, delom i zbog povrede skočnog zgloba rivala. U trećoj rundi Đokovića čeka Denis Istomin, koji je dobio Mihala Berera sa 7:5, 6:3, 6:4.

Iz pogleda na statistiku vidi se da Novak nije blistao protiv Švajcarca – imao je 12 asova i 9 duplih grešaka, odnos vineri/neiznuđene greške bio je 58/61, a dozvolio je rivali čak 17 brejk lopti, ali je i uspeo da ih spasi 14.

Đoković je generalno previše grešio tokom celog prvog seta, ali je uprkos lošijoj igri poveo sa 3:2 napravivši brejk u petom gemu. Ipak, tada Švajcarac podiže nivo igre, a Novak je i dalje bio ’van meča’, te je greškama omogućio suparniku da povede sa 5:3 i servira za set. Anulirao je Novak tri set lopte, propustio jednu šansu za brejk, ali je na kraju Kjudineli ipak dobio prvi deo igre.
U drugom setu Novak se takođe mučio, iako rezultat ne govori tako. Đoković se u prva tri servis-gema suočavao sa ukupno šest brejk lopti, ali je sve uspeo da ih neutrališe. Srpski teniser je ključni brejk napravio za 3:1, Kjudineli je propustio priliku da se vrati odmah potom, da bi Đoković do kraja uzeo još dva gema i izjednačio u setovima.

Švajcarac je tražio medicinski tajm-aut zbog povred zgloba, a Novak se u skoro svakom ključnom trenutku bolje snalazio i osvajao najbitnije poene. U četvrtom setu se Kjudineli držao do druge polovine, ali po igri je bilo evidentno da je pitanje trenutka kada će Novak napraviti brejk. To se dogodilo u osmom gemu, a potom je treći nosilac rutinski odservirao za trijumf.

Naredni Đokovićev rival je 23-godišnji Uzbekistanac Denis Istomin. Pre Berera, Istomin je eliminisao 32. nosioca Žeremija Šardija sa 6:2, 6:2, 6:0, a plasmanom u treću rundu Ozi opena izjednačio je svoj najbolji Gren slem rezultat sa prošlogodišnjeg US opena.

Istomin je u junu 2009. godine bio 57. na ATP listi, što mu je najbolji rang, a sada je 103. na svetu. Đoković i Istomin do sada se nisu sastajali.
Nazad na vrh Ići dole
suvaja
Moderatori podforuma
Moderatori podforuma
suvaja


Muški Broj poruka : 1325
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 38
Lokacija : Beograd

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimePet Jan 22, 2010 3:28 pm

Izgubila i Jelena Janković

Srpska teniserka Jelena Janković izgubila je od Aljone Bondarenko sa 6:2, 6:3 u trećem kolu Australijan opena.

Jankovićeva je odigrala vrlo loš meč, sa kratkim periodima dobre igre, a napravila je čak 40 neiznuđenih grešaka, što je i ključni razlog poraza. Meč je trajao jedan čas i 28 minuta, a Bondarenkova je iskoristila već prvu meč loptu. Ukrajinka će u četvrtoj rundi igrati sa boljom iz okršaja Marion Bartoli i Đie Ženg. Novak Đoković sada je jedini preostali srpski predstavnik u singlu na Ozi openu.

Od samog početka bilo je evidentno da nešto ne štima u Jeleninoj igri jer je imala poteškoća da održi lopticu u igri, pa je Ukrajinka povela sa 2:0. Uzvratila je srpska teniserka istom merom, ali nalet je bio kratkog daha – Bondarenko uzima četiri gema u nizu.

Ukrajinka je poznata po tome što se dobro kreće po terenu, ali to je ipak trebalo da bude Jelenina prednost u meču. Tako ipak nije bilo, Bondarenko je stizala dosta teških loptica, nekoliko puta ’probila’ Jankovićevu na mreži i napadala je u pravom trenutku, za razliku od posve pasivne Srpkinje.

U drugom setu Jankovićeva donekle menja taktiku i pokušava da kreće češće u ofanzivu i da ne stoji iza, već više na liniji. To je delimično davalo rezultata, ali bilo je i ogromnih, za Jelenu netipičnih grešaka. Povela je Bondarenko 4-1, ali je Jelena što dobrom igrom, što zbog nervoze suparnice, uspela da smanji na 4-3.

Bilo je realno očekivati preokret, ali je Bondarenko odvažno odigrala naredni gem, pa je Jankovićeva ponovo popustila u desetom i greškama oterala sebe u poraz – 6:2, 6:3.

Aljona Bondarenko je do sada šest puta ispadala u trećoj rundi GS turnira, a ovo joj je prvi put u karijeri da se plasirala u osminu finala.
Nazad na vrh Ići dole
katarina-rina
Super Volonter
Super Volonter
katarina-rina


Ženski Broj poruka : 813
Datum upisa : 03.12.2009
Lokacija : negde u svemiru..srcem u beogradu

tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitimeNed Jan 24, 2010 2:29 am

srpski teniser odahnuo posle kratkog meča sa Istominom
Đoković: Naporan rad mi se konačno isplatio


Najbolji srpski teniser Novak Đoković odahnuo je posle meča sa Denisom Istominom (6:1, 6:1, 6:2) što posle nekoliko napornijih mečeva konačno nije imao previše posla.

Zadovoljan što će odmoran dočekati osminu finala i Poljaka Lukaša Kubota, koga je dobio u finalu ATP turnira u Beogradu, Novak je medijima posle jutrošnjeg meča rekao da meč sa Istominom možda ne bi bio tako lak da njegov protivnik nije igrao slabije.

"Denis mi je pomogao. Napravio je mnogo grešaka, nisu se igrali maratonski poeni. Osećam se odmorno i konačno mogu da kažem da se naporan rad isplatio. Većina tenisera iz vrha ATP liste na Gren slemu dožive jedan meč u tri seta koji im kasnije mnogo znači kada se radi o odmoru. Drago mi je što se i meni to dogodilo sada", rekao je Novak.

On će u osmini finala igrati protiv tenisera sa kojim se susreo u finalu "Belgrade opena" 2009. godine.

"Baš sam se setio toga posle meča sa Istominom. Mislim da je Lukaš odličan igrač u singlu i da trenutno igra najbolji tenis u svom životu. U igri je agresivan, ali ja već poznajem njegov stil. Mislim da mu je i ovo veliki uspeh što je došao do osimine finala, ali naravno neće imati ni protiv mene šta da izgubi", naglasio je Đoković.



Srpski teniser se osvrnuo i na trenutnu situaciju u žrebu, odnosno profil igrača koji su ostali "u igri".

"Najbolji igrači su još tu. Navijačima će biti uzbudljivo da gledaju turnir jer će biti izjednačeno do kraja. Mislim da je Davidenko malo potcenjen. U životnoj je formi i lako može da osvoji Australijan open. Ne gledam ga na drugačiji način otkad je počeo da pobeđuje sve redom. On je oduvek bio kvalitetan igrač i neverovatan borac. Naravno, tu su i Federer, Nadal, Marej i Del Potro", istakao je Novak.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





tenis..... Empty
PočaljiNaslov: Re: tenis.....   tenis..... I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
tenis.....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» tenis.....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Volonteri Srbije :: Svet oko nas :: Oko nas :: Sport :: Sportske vesti-
Skoči na: