Volonteri Srbije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum Volontera Srbije
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
POSETITE VOLONTERSKI ->SAJT<-

 

 >>>formula 1<<<

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Lokalna Lujka
Administrator
Administrator
Lokalna Lujka


Ženski Broj poruka : 839
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 31
Lokacija : Beograd

>>>formula 1<<< Empty
PočaljiNaslov: >>>formula 1<<<   >>>formula 1<<< I_icon_minitimeSub Dec 26, 2009 11:42 pm

Šumaher: Ferari zauvek u mom srcu



Nemac, koji će u narednoj sezoni voziti za Mercedes, zahvalio se navijačima i svima koji su mu pomagali u Ferariju.
Sedmostruki šampion sveta u Formuli 1, Mihael Šumaher, zahvalio je javnim pismom navijačima Ferarija, ekipe u kojoj je bio angažovan u poslednjih 14 godina.

Šumaher je pre nekoliko dana potvrdio da se posle tri godine pauze vraća na stazu, ali u bolidu ekipe Mercedes GP.

"Tokom ovih 14 godina bio sam deo Ferarija, kao što je i on bio deo mene. Jedan deo mog srca zauvek će biti rezervisan za Ferari. Uvek ću se sećati topline i snage koju su navijači pokazivali. Na svakoj trci sam davao maksimum i zajedno sa vama uživao u pobedama. Stekao sam mnogo prijatelja i naučio dosta toga", naveo je Šumaher u pismu.

Nemac je istakao i da 1. januara počinje "novo poglavlje" u njegovom životu.

"Sada ću se na stazi trkati protiv Ferarija, ali ću uvek gajiti poštovanje prema toj ekipi. Ubeđen sam da će te borbe biti teške i znam da će Ferari dati sve od sebe da bude najbolji. Hvala svima koji su me podržavali tokom svih ovih godina", zaključio je Šumaher.

Od sedam titula prvaka, Šumaher je sa Ferarijem osvojio pet, a do prve dve je došao u bolidu Renoa.
Nazad na vrh Ići dole
https://volonterisrbije.serbianforum.info
suvaja
Moderatori podforuma
Moderatori podforuma
suvaja


Muški Broj poruka : 1325
Datum upisa : 26.11.2009
Godina : 38
Lokacija : Beograd

>>>formula 1<<< Empty
PočaljiNaslov: Re: >>>formula 1<<<   >>>formula 1<<< I_icon_minitimeNed Dec 27, 2009 2:01 am

Novi sistem bodovanja u Formuli 1, pobedniku 25 bodova

FIA je danas u Monaku objavila novi sistem bodovanja, koji će se primenjivati od naredne sezone. To će biti još jedna novina, pored učešća četiri nove ekipe u šampionatu.

Trke Formule 1 od naredne sezone bodovaće se po drugačijem sistemu, pa će pobednik umesto 10 dobijati 25 bodova. Ukupno će bodove osvajati deset vozača, dok je do sada nagrađivano samo prvih osam.

Drugoplasirani vozać će, posle današnje promene pravila, ubuduće dobijati 20 bodova, a trećeplasirani 15. Vozačima će dalje prema plasmanu pripadati deset, osam, šest, pet, tri, dva i na kraju jedan bod.

Prethodni sistem pobedniku je donosio deset bodova, a dalje osam, šest, pet, četiri, tri, dva i jedan bod.

Na današnjem sastanku FIA u Monaku odlučeno je takođe i da će se poslednja trka u šampionatu 2010. godine voziti u Abu Dabiju
Nazad na vrh Ići dole
katarina-rina
Super Volonter
Super Volonter
katarina-rina


Ženski Broj poruka : 813
Datum upisa : 03.12.2009
Lokacija : negde u svemiru..srcem u beogradu

>>>formula 1<<< Empty
PočaljiNaslov: Re: >>>formula 1<<<   >>>formula 1<<< I_icon_minitimeNed Jan 17, 2010 10:38 pm

Legendarni vozač očekuje pehar u naredne tri godine
Šumaher: Moj cilj je još jedna titula


Mihael Šumaher je i danas poručio da mu je cilj osvajanje nove, osme titule prvaka sveta u Formuli 1.

Šumaher se povukao 2006. kao vozač Ferarija, a krajem prošle godine potpisao je trogodišnji ugovor sa Mercedesom.

"Dugoročno gledano, imamo jasan cilj. Želim još jednom da budem prvak sveta. Možda se neće desiti ove sezone, ali je to realno u naredne tri godine", rekao je 41-godišnji Šumaher.


Šumaher je sredinom nedelje, na stazi Heres u Španiji, počeo pripreme za ovu sezonu.

"Očigledno je da mi godine ne smetaju. Mora da su u pitanju dobri geni. Veoma sam srećan kako su prošli ti treninzi, osećao sam se odlično na stazi", naveo je on.

Od sedam titula šampiona, Šumaher je pet osvojio sa Ferarijem, a dve u bolidu Benetona.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





>>>formula 1<<< Empty
PočaljiNaslov: Re: >>>formula 1<<<   >>>formula 1<<< I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
>>>formula 1<<<
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Volonteri Srbije :: Svet oko nas :: Oko nas :: Sport :: Sportske vesti-
Skoči na: